Zimą na narty warto wybrać się do polskich kurortów

Jedni odpoczywają latem, a inni wolą wypoczywać zimą. Pisząc o zimowym odpoczynku nie mamy jednak na myśli wylotu do ciepłych krajów w poszukiwaniu słońca. Mamy na myśli sporty zimowe i ich uprawianie w pięknej zimowej aurze.

Wydawać by się mogło, że z urlopem zimą jest identycznie jak latem. Trzeba wyjechać do zagranicznych kurortów, żeby wypocząć. Nic bardziej mylnego. Zimą nie trzeba przecież uciekać od pogody bo chodzi o to, żeby było jak najzimniej. Jeśli chodzi kurorty przeznaczone dla narciarzy to akurat w Polsce mamy się czym pochwalić. Dlatego zachęcamy, żeby na zimowe wakacje wyjechać do któregoś z polskich kurortów. Ich poziom jest naprawdę coraz lepszy, a wiele polskich miast dorównuje pod względem infrastruktury zimowej najpiękniejszych zimowym stolicom Europy.

 

Najciekawsze polskie kurorty

Na pierwszym miejscu trzeba oczywiście wymienić Zakopane, jako zimową stolicę Polski. Tutaj poziom jest naprawdę zachodni, a inne europejskie miasta mogą nam z powodzeniem Zakopanego zazdrościć. Świetnie przygotowane każdej zimy trasy narciarskie są najlepszą wizytówką Zakopanego. Podobnie jak leżącej w pobliżu Białki Tatrzańskiej, którą również możemy serdecznie na zimowy urlop polecić. Co więcej, każde z tych miast ma ogromną bazę noclegową, wobec czego dla każdego gościa znajdzie się miejsce.

Do szczególnie ładnych miejsc w Polsce należy zaliczyć również Karpacz albo tereny gór karkonoskich. Być może infrastruktura noclegowa jest mniejsza, aniżeli chociażby w Zakopanem ale na pewno krajobrazy i trasy narciarskie nie odstają od tego co w zimowej stolicy. Dla mieszkańców polski południowej w polskie góry blisko jest praktycznie wszędzie.

Dużą popularnością na zimowe wakacje cieszą się też Beskidy. W szczególności Wisła i Szczyrk oraz Ustroń zasługują na najlepsze rekomendacji. Wiele tras zjazdowych w tych kurortach powstało w ostatnich latach, zatem możemy się spodziewać po tych miejscach wszystkiego co najlepsze.

“Cudze chwalicie…”

W Polsce zimą jest dzisiaj równie pięknie jak we francuskich czy austriackich Alpach. Można przy tym sporo zaoszczędzić bo polskie kurorty są nieporównywalnie tańsze od tych zagranicznych. Na pewno jednak nie zaoszczędzimy sobie w ten sposób wspaniałego wypoczynku bo nigdzie tak dobrze się nie wypocznie jak w polskich zimowych kurortach.

Add Comment