Zorganizowane wyjazdy na narty – dlaczego warto

Sezon narciarski, do którego prawdziwi miłośnicy białego szaleństwa przygotowują się z zapałem, rozpoczęty! Ciągle pozostaje jednak pytanie – czy samemu zorganizować wyjazd, czy raczej zdecydować się na wycieczkę zorganizowaną? Początkujący narciarze nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele elementów trzeba uwzględnić, organizując wyjazd na własną rękę. Nierzadko też zorganizowane wyjazdy na narty to bardziej ekonomiczny wybór. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zimową wycieczkę zorganizowaną?

Dlaczego zorganizowane wyjazdy na narty to dobry pomysł?

Najważniejszą zaletą wycieczek zorganizowanych jest wygoda – nie musimy martwić się o nic. Ani o loty, hotel, wyżywienia, ubezpieczenie, ani też o dojazd do i z lotniska. Czy właśnie nie po to udajemy się na wakacje? Aby zrelaksować się, odpocząć i komfortowo spędzić ten czas? Jeżeli wybieramy się na wyjazd zorganizowany za granicą, możemy mieć pewność, że rezydent będzie mówił w naszym języku – więc nawet jeżeli nie znamy miejscowego języka, możemy czuć się pewnie i bezpiecznie. Co więcej, kompleksy hotelowe często oferują specjalne zajęcia dla dzieci, gdzie mogą spędzić czas w gronie rówieśników.

Firmy organizujące wyjazdy narciarskie w swojej ofercie prezentują najpopularniejsze kierunki, które są bardzo lubiane przez turystów. Dlatego, jeżeli zależy nam na sprawdzonym miejscu, gdzie nie spotkają nas przykre niespodzianki, warto wybrać wyjazd zorganizowany. Grupowe wycieczki zazwyczaj dostępne są w wielu różnych terminach, dzięki czemu możemy dostosować czas wyjazdu idealnie do naszych potrzeb. Kolejną zaletą zimowych zorganizowanych wyjazdów jest gotowe wyżywienie. Nie musisz sam gotować posiłków w czasie swojego urlopu ani wydawać fortuny jedząc na mieście. Co więcej, pokojowe hotelowe dostępne w pakietach grupowych często mają niższe ceny, niż gdybyśmy szukali ich na własną rękę.

Jakie regiony na zimowy wyjazd z oferty firmy warto wybrać?

Przepiękne Dolomity to wspaniała sceneria dla wszelkich sportów zimowych. Czego możemy się tu spodziewać? Mnóstwo słońca, malowniczych pejzaży, mieniących się kolorami szczytów górskich oraz gwarantowanego śniegu. Jednym z najpopularniejszych miejsc na zimowe szaleństwa jest przełęcz Val di Sole, a w niej Passo Tonale i Ponte di Legno. Stacja narciarska położona w zachodniej części Doliny Słońca to wręcz wymarzone miejsce dla miłośników turystyki zimowej.

Perełką tego miejsca jest trudna, czarna trasa położona na lodowcu Presena. Jednak urozmaicenie zjazdów, które zróżnicowane są pod względem długości stoku oraz trudności sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. W Passo Tonale znajdziecie ponad 100 km doskonale przygotowanych tras narciarskich oraz 30 nowoczesnych wyciągów. Dostępne są one od 1884 m n.p.m do 3100 m n. p.m.

Zorganizowane wyjazdy narciarskie mogą więc być doskonale zorganizowane, tak aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Gdy oddamy całą logistykę wyjazdu w ręce profesjonalistów, będziemy mogli w pełni cieszyć się białym szaleństwem.

Add Comment