Pokrowce na narty – must have dla miłośników sportów zimowych

Jazda na nartach to Twoja pasja? Wiosną i latem (każdego roku!) marzysz, aby zimą wyruszyć w góry i tam oddawać się białemu szaleństwu? Zobacz, jak zmieniła się gadżetowa check lista narciarza -.poznaj nowoczesne pokrowce na narty. Do czego służą i dlaczego warto je mieć? Sprawdziliśmy!

Do czego służą pokrowce na narty?

Pokrowce na narty to niepozorne gadżety lecz bardzo praktyczne. Służą do przechowywania i transportu zimowego sprzętu. Sprawdzają się niemal przez cały rok – zarówno w trakcie, jak i poza sezonem. W czasie cieplejszych miesięcy mogą być wykorzystywane jako sposób na bezpieczne przechowywanie nart. Sprzęt pozbawiony takiej ochrony może bowiem szybko ulec zniszczeniu. W rezultacie korzystanie z niego będzie niekomfortowe. W niektórych przypadkach może okazać się także groźne dla Twojego zdrowia. Jednym ze sposobów na uniknięcie zarysowań powierzchni (oraz pozostałych uszkodzeń), jest stosowanie odpowiednich pokrowców.

Właściwie dobrany pokrowiec sprawdza się także podczas podroży. Niezależnie od tego czy Twoim środkiem transportu jest samochód, pociąg czy samolot – dobrze zapakowany sprzęt to podstawa. Stosując zabezpieczenie w postaci pokrowca, możesz mieć pewność, że nie zostanie on uszkodzony w trakcie drogi. Do środka nie dostanie się wilgoć,kurz oraz inne zanieczyszczenia. W ten sposób ochronisz także wnętrze auta.

Jak wybrać pokrowiec na narty?

Pokrowce na narty dostępne są w różnych wariantach. Różnią się między sobą rozmiarem, materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz designem. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę?

Materiał

To jeden z bardziej istotnych parametrów, na którym musisz się skupić. To właśnie jego rodzaj decyduje o wszystkich właściwościach pokrowca. Krawędzie nart są ostre, dlatego pokrowiec powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, takiego, który nie ulegnie uszkodzeniu. Ogromną zaletą jest także wodoodporność tkaniny, zapobiegająca korozji sprzętu. Dobrze, gdy pokrowiec posiada wentylację, która uniemożliwia rozwijanie się pleśni.

Rozmiar

Jak wybrać odpowiedni rozmiar pokrowca? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Odpowiedź na nie jest bardzo prosta – pokrowiec powinien być o 5-10 cm dłuższy niż narty. Zastanów się jednak, czy będziesz przewoził w nim jedną, dwie czy więcej par nart. Wówczas należy zwrócić uwagę na szerokość oraz pojemność produktu.

Udogodnienia

Co sprawia, że warto wybrać konkretny model pokrowca na narty? Przede wszystkim wygoda użytkowania. Jednym z udogodnień są wygodne uchwyty do przenoszenia. Dzięki nim bez trudu zabierzesz sprzęt ze sobą – w dowolne miejsce. Warto sprawdzić także, czy pokrowiec wyposażony jest w wewnętrzne ściągacze. Wówczas narty będą jeszcze lepiej zabezpieczone.

Add Comment