Wypad do Włoch na narty i snowboard?!

Dolomity to częsty kierunek narciarski wśród Polaków. To właśnie do Włoch na narty i snowboard Polacy wybierają się najchętniej. Z jakiej oferty mogą skorzystać i jakie atrakcje mogą czekać na nich na miejscu? Jak wygląda rezerwacja wyjazdu i czy może być odwołany w związku z COVID-19? Poznajcie wszystkie ważne informacje na ten temat.

Wypad do Włoch na narty i snowboard – dlaczego warto?

Nowoczesne i zadbane trasy narciarskie z nowymi i szybkimi wyciągami, piękne widoki, niezapomniane wrażenia – to wszystko jest zagwarantowane, gdy wybierzecie kierunek narty Włochy. Stoki położone u podnóża Cortina d’Ampezzo to gratka dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. W zależności od wykupionego Skipassu można korzystać z możliwości zjeżdżania na trasach o powierzchni setek, a nawet tysięcy kilometrów. Za dodatkową opłatą warto skorzystać z profesjonalnego szkolenia narciarskiego albo snowboardowego. W Dolomitach nie brakuje tras przeznaczonych dla początkujących narciarzy i snowboardzistów i określanych jako łatwe. Osoby, które dobrze radzą sobie na dwóch deskach czy jednej desce mogą również spróbować swoich sił na trasach olimpijskich. Wybierając odpowiednią ofertę, nie trzeba również zapewniać sobie własnego transportu na stoki, gdyż do dyspozycji może być autokar dowożący na miejsce wszystkich, którzy chcą poszusować na świetnie przygotowanych trasach. Wybierając ośrodek narciarski w Innichen-Vierschach w Południowym Tyrolu we Włoszech można otrzymać w przypadku odwołania wyjazdu z powodu zamknięcia granic i hoteli w związku z pandemią COVID-19 100% zwrot poniesionych kosztów. Nie trzeba zatem obawiać się straty pieniędzy przy wykupionym obowiązkowym ubezpieczeniu.

Gdzie można zatrzymać się w czasie wyjazdu do Włoch na narty i snowboard?

Włochy są najczęściej wybieranym przez Polaków kierunkiem na narty i snowboard. Można zdecydować się chociażby na ośrodek narciarski 3 Zinnen, czyli “Trzy Szczyty” położony 20 minut drogi od przynależącego do niego hotelu. Warto wiedzieć, że jest to ośrodek położony w dolinie Delta Pusteria, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 3 Zinnen to 115 km tras narciarskich, a prawdziwą gratką jest fakt, że przechadzają się tam renifery. Teren narciarski jest podzielony na 42% tras niebieskich dla początkujących, 48% tras czerwonych dla średniozaawansowanych oraz 10% tras czarnych, najtrudniejszych. Na wspomnianych 115 km znajduje się aż 79 tras. Najdłuższa trasa liczy 4,7 km, a na tym terenie ośrodka znajduje się także 3 km trasa do jazdy nocą. W ten ośrodek narciarski wpompowanych zostało wiele milionów euro i jest niezwykle nowoczesny. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest 6 wyciągów z gondolami, wyciąg z kanapami 8-sobowymi, 6-osobowymi, 3 wyciągi z kanapami 4-osobowymi, a także wyciąg z kanapami 2-osobowymi i 19 innych wyciągów, co daje razem 31 wyciągów narciarskich do dyspozycji. Sezon rozpoczyna się tutaj 26 listopada 2022 roku, a zakończenie sezonu jest planowane na 10 kwietnia 2023 roku. Ośrodek narciarski 3 Zinnen ma wieloletnią tradycję i działa już od 66 lat. Trasy w razie potrzeby są sztucznie naśnieżane. Trzeba jednak wiedzieć, że średnie opady śniegu w tym rejonie wynoszą 250 cm. Swój Skipass można też rozszerzyć nawet do 1200 km w ramach Dolomiti Superski albo o 1 dzień na stokach olimpijskich Cortina d’Ampezzo. Warto wiedzieć, że hotel, z którego narciarze dowożeni są na stok autokarem, położony jest na skraju lasu u podnóża skalistych szczytów. W cenę wliczony jest przejazd do ośrodka we Włoszech i opieka pilotów także na miejscu, pobyt w hotelu i skipass. Trzeba jednak liczyć się z dodatkowym kosztem opłaty klimatycznej (2 euro/dzień/osobę), ubezpieczenia, a także koniecznością wykupienia wyżywienia obejmującego śniadania i obiadokolacje. Ponadto dodatkowo można wykupić szkolenie narciarskie Freestyle.