Precyzyjne dopieszczenie deski snowboardowej

Utrzymanie deski snowboardowej w harmonii jest koniecznością, każdy snowboardzista powinien o tym wiedzieć. Jeśli wszystko w desce do snowboardu działa prawidłowo wtedy zyskuje się dużą szybkość oraz ma się szanse na precyzyjne łuki na zakrętach – to wszystko powinno być łatwe. Odpowiednio przygotowany snowboard jest bardziej przewidywalny niż ten, który jest zaniedbany.

Znajdź dobrego fachowca

Tak, można zapłacić za to, aby ktoś zrobił to za Ciebie; Jednakże, po prostu większość pasjonatów nie chce nikogo zatrudnić. Wtedy jednak trzeba otworzyć książkę telefoniczną i wybrać kogoś nie znając rodzaju pracy, którą wykonuje. Deski są drogie i jeśli ktoś nie zna się na rzeczy to może zwyczajnie zniszczyć cenionego kompana sportowych emocji. Zapytaj innych snowboardzistów, czy mogą ci kogoś polecić w tym temacie. Zwykle będą w stanie polecić kogoś, kto jest idealny do tego zadania. Tym samym uzyskasz deskę do snowboardu doprowadzoną do doskonałości i to będzie kosztować około 100 złotych Jednak możliwe jest, że można to zrobić na własną rękę, jeśli wiesz jak to zrobić [źródło].

Zrób to sam

Aby właściwie dopieścić swój sprzęt wiedz że istnieje kilka rzeczy, które trzeba zrobić. Na początek będziemy chcieli założyć miejsce działa w obszarze, który ma wysoki poziom wentylacji i w ten sposób stworzymy pokój do pracy. Następnie przygotuj papierowe ręczniki do wycierania i czyszczenia na miarę swoich możliwości.

Teraz zaczyna się prawdziwe zadanie. Najlepiej korzystać ze specjalnych preparatów do czyszczenia i jakieś szmaty, aby zapewnić swojej desce snowboardowej jeszcze dokładniejsze czyszczenie niż wcześniej. Ten krok właśnie tutaj jest powodem tego, dlaczego musisz to wszystko robić w bardzo dobrze wentylowanym pomieszczeniu, bo dymy z czyszczenia deski są bardzo silne i nie wspominając o tym, że produkty których będziesz używał są wysoce łatwopalne. Więc nie rób tego blisko każdego typu otwartego ognia.

Przetrzyj deskę acetonem Po wykonaniu tych czynności, trzeba następnie czekać piętnaście minut lub więcej aż opary znikną – dopiero później możesz przejść dalej. Teraz można użyć latarkę i nawoskować deskę. Tutaj należy używać metalowych skrobaczek do tego by zeskrobać topniejący się wosk. Gdy wszystkie otwory są wypełnione, pozostaw to do ostygnięcia na około dwadzieścia minut przed pójściem dalej.

Teraz użyj skrobaczki aby usunąć nadmiar wosku, aż deska stanie się gładka ponownie. Być może trzeba będzie to zrobić z kilku różnych punktów widzenia, aby osiągnąć pożądany efekt. Najważniejsze jest to by naprawdę zrobić to dokładnie.

Add Comment