Rodzaje desek snowboarodowych

winter-878728_1280Warto przed wyjazdem w góry i rozpoczęciem ekstremalnej aktywności fizycznej zapoznać się z najważniejszymi parametrami, które można przypisywać do deski. Ze względu na ich rodzaj można wyróżniać kilka.

Freestyle to typ deski, który je przeważnie miękki(gabaryty to twin tip). Dla kogo to będzie najlepsza deska? Oczywiście największe zastosowanie znajdzie ona albo w snowparku lub na trasach gładkich, które wcześniej zostały odpowiednio przygotowane.

Jeśli chodzi o All Mountain to ta grupa desek, które kupują bardzo chętnie początkujący. Należy powiedzieć, że ta ,,decha” charakteryzuję się dużą uniwersalnością. Przeznaczona jest dla ,,świeżaków” ale także osób, które są już bardziej zaawansowane w jeździe na snowboardzie. Ten rodzaj deski może także idealnie pasować do jazdy nie tylko na stoku – na innym terenie można także próbować swoich sił.

Jibbing to rodzaj deski, który jest nieco krótszy a gabaryt to Twin Tip. Przeznaczenie tego rodzaju deski to przede wszystkim zabawa a także frajda w przypadku osób o większym poziomie zaawansowania. Nie należy ich używać w przypadku szybkiej jazdy gdyż mogą niestety w nieodpowiedni sposób hamować lub powodować niespodziewany poślizg.

Jeśli chodzi o freeride to te deski są stworzone aby jeździć niemalże w każdych warunkach. To co można zaobserwować to wydłużony nose – on zapewnia bardziej komfortową jazdę w puchu. Najważniejsze przeznaczenie to idealna opcja dla osób, które tak naprawdę lubią ekstremalnie szybką jazdę bez większych przystanków.

Ostatnim typem deski jest buttering. Nie są to twarde ,,dechy”. Kształt to Twin ale jej długość jest nieco zminimalizowana. Przeznaczenie tego rodzaju snowboardu to na pewno osoby, które jeżdżą w stylu rozrywki i zabawy. Za jej sprawą można uprawiać klasyczne ewolucję i tricki m.in. pressy, rolle oraz pressy.

Wybór odpowiedniej deski ze względu na jej otoczenie może z pewnością gwarantować bardzo duży progres, który tak naprawdę jest najważniejszy dla osób mających swoje własne cele życiowe w postaci zdobywania kolejnego stoku czy również pokonaniu własnych słabości.

Add Comment