Nartami po całym świecie

To jest pomysł dla prawdziwych fanów narciarskiego szaleństwa. Zamiast postawić na jeden tygodniowy wyjazd na narty każdego roku może lepiej odłożyć swoje ciężko zarobione na to, by pojeździć dłużej po najlepszych miejscach na jazdę na nartach na całym świecie?

Każdy marzy o jeździe na nartach gdzieś indziej ale mam nadzieję, że ten artykuł może rzucić nieco światła na kilka głównych rozważań jeśli chodzi o planowanie takiej wycieczki narciarskiej po całym świecie.

Dokładne zaplanowanie podróży

Na początku trzeba się zastanowić kiedy gdzie można być – nie chcesz przecież aby ostatni przystanek twojej światowej wyprawy zaskoczył cię podczas wiosennego topnienia śniegu.

I drugą kwestią jest to, jak chcę jeździć na nartach? Czy chcę spędzać cały czas w ośrodkach narciarskich, a może też chcę spróbować podróżować po kraju lub spróbować jakiegoś innego sportu niż narty?

To zajmie trochę czasu i wymaga starannego planowania, gdyż istnieje wiele rzeczy do zorganizowania, jak choćby:

  • bilety lotnicze,
  • wizy,
  • ubezpieczenia podróży,
  • decyzja o tym co spakować, co będzie potrzebne za granicą?

Zanim wyrzucisz ten pomysł do kosza, bo uznasz że jest zbyt szalony – pomyśl jeszcze przez sekundę. Pełne okrążenie globu na nartach to najlepszy sposób na wykorzystanie tego, co ta planeta ma do zaoferowania!

Wymarzona narciarska podróż

Oto moja idealna podróż – mam nadzieję, że może pomóc inspirować cię do zaplanowania własnej.

Kanada

Prawdopodobnie najbardziej wiarygodnym miejscem na w dowolnym miejscu na świecie i mającym jedne z najlepszych ośrodku jest właśnie Kanada. Narciarskie przygody będą musiały rozpocząć się tutaj.

Najlepiej polecieć prosto do Whistler, aby nogi od razu spoczęły na nartach. To tylko 2 godziny z Vancouver i są tam jedne z najlepszych śniegu, na jakich kiedykolwiek można pojeździć między ogromnymi górami, Whistler będzie to doskonały pierwszy przystanek. Kilka dni pierwszych stycznia byłby idealne jako początek gdyż śnieg jest wtedy w najlepszym stanie.

Teraz, kiedy masz już rozgrzewkę za sobą możesz się wybrać na Alaskę. Znajdziesz się tam na zróżnicowanym terenie i będziesz cieszyć się z obfitości głębokiego suchego śniegu wraz z całym rozległym obszarem narciarskim. Znajdziesz też wyjątkowe zakwaterowania – to wszystko stanie się częścią twojej podróży.

Francja

Francja jest wyjątkowym miejscem wypoczynku dla narciarzy. Bez względu na to czy chcesz jeździć na nartach w jednych z najlepszych na świecie ternach czy też chcesz się przekonać czym jest słynna kultura, jedzenie i wino tego kraju – to jest propozycja dla ciebie. Musisz zapoznać się z trasami narciarskimi podróżując po Europie. Chamonix jest uważany za jedne z najlepszych miejsce do jazdy na nartach wśród tras na całym świecie. Jest tam wiele dostępnych wyciągów i zjazdy o wysokości ponad 2000 m. Zdecydowanie warto zorganizować sobie profesjonalny przewodnik po dostępie do tego, co jest uważane za najlepsze trasy narciarskie we Francji.

Francja często ma dobry śnieg nawet w marcu, ale należy pamiętać, że w kwietniu i na początku maja też można tam zajrzeć.

Indie

Jest ostatecznym celem podróży – Gulmarg w północnych Indiach to kapitalny ośrodek narciarski. Każdy, kto tam był powie, że będąc tam poczujesz się jakbyś wstąpił do świata bogatych zapachów, zabytków i kultury – jakich nie znajdziesz nigdzie indziej. Jest to idealne zakończenie narciarskiej podróży dookoła świata.

Jazda na nartach w tym egzotycznym miejscu z widokiem na szczyty Himalajów w tle jest naprawdę wyjątkowa. Śnieg jest tak głęboki, jak można sobie wyobrazić, a teren jest doskonałym połączeniem tras alpejskich drzew i innych walorów. Epicki teren Gulmarg, najlepiej odwiedzać od początku stycznia do końca lutego.

Add Comment